Jak działają, jaki efekt dają i jakie jest zastosowanie buław wibracyjnych?

Jednym z rodzajów wibratorów przeznaczonych do betonu są buławy wibracyjne. Jak działają, jaki efekt dają i jakie jest zastosowanie buław wibracyjnych?

Jak działają buławy wibracyjne?

Buławy wibracyjne pozwalają wykonywać szereg prac związanych z zagęszczaniem betonu. Dzięki swojej konstrukcji i trybom pracy są przeznaczone do poprawiania jakości i zagęszczenia betonowej mieszanki. Podczas pracy wykonywanej z użyciem buław wibracyjnych można skutecznie i efektywnie usunąć nadmiar wody, a także powstałe, zwykle przy przelewaniu masy betonowej do szalunku lub formy, pęcherzyki powietrza. Głowica zasilona odpowiednim silnikiem wprawia w ruch wałek zanurzony w betonie. Powstają wibracje, dzięki którym maszyna miesza i ujednolica strukturę mieszkanki betonowej.

Efekt prac z zastosowaniem buław wibracyjnych?

W uzyskanej mieszance betonowej zostają wyeliminowane wszelkie pory i tak zwane „raki”. Pozwala to istotnie zwiększyć jej jednolitość, a w efekcie trwałość powierzchni betonowej. Efektem pracy wykorzystującej buławy wibracyjne jest jednolita masa bez rozwarstwień i miejsc o osłabionych właściwościach.

Buławy wibracyjne zastosowanie

Główne wykorzystanie buław wibracyjnych w budownictwie to wszelkie prace budowlane i remontowe z wykorzystaniem mieszanki betonowej. Buławy wibracyjne używane są zwłaszcza podczas wykonywania posadzek, ścian, a także słupów. Opracowywany w ten sposób beton otrzymuje doskonałe właściwości w całej masie.

Na rynku dostępne są różne modele buław wibracyjnych. Głównie znajdziemy modele pneumatyczne zaopatrzone wąż transportujący powietrze, a także buławy wibracyjne mechaniczne z napędem elektrycznym czy spalinowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *