Szybkie wykonywanie posadzek przemysłowych

Inwestorzy planują budowę budynków przemysłowych w długim czasu. Po zakończeniu podstawowych prac budowlanych można przystąpić do wykonywania posadzek i płyt podłogowych. Wykończenie potrzebne jest, aby ustawić maszyny i urządzenia na liniach produkcyjnych. Podłoże musi być odporne na wibrację i duże obciążenie mechaniczne.

Jak wykonać poprawne posadzki?

Najważniejszy jest rodzaj masy betonowej przeznaczonej na podłogi. Powinien mieć odpowiednia twardość i odporność na pracę materiału. W tym celu należy świeżo wylany beton towarowy wygładzić. Zastosowana powinna być profesjonalna łata wibracyjna do betonu. Pracownik przy użyciu takiego narzędzia uzyskuje jednolitą płaszczyznę oraz powierzchniowo utwardza beton. Ruch listwy usuwa puste przestrzenie i zwiększa wytrzymałość posadzki na nacisk.

Jak przygotować miejsce pracy?

Powierzchnia, na której będzie wylewany beton, powinna być zabezpieczona i oddzielona od podłoża folią. Przed rozpoczęciem prac należy ustawić listwy prowadzące. Ułatwią one operowanie łata oraz wskażą poziom przyszłej posadzki. Dobrze zaplanowany układ takich prowadnic przyspieszy tempo prac nad posadzką i zapewnią utrzymanie jednego poziomu na całej powierzchni w całym budynku.

Więcej informacji na http://lambor.net.pl/listwa-wibrujaca-kreber-klw-e/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *